Focení

Rodinné focení

Na rodinné foto opět budete potřebovat něco pěkného na sebe, ale hlavně pohodlného a ideálně se trošku sladit barevně, například pokud najdete stejně barevná trika nebo stejně pruhovaná. Pokud ne, nic se neděje, nebudeme přeci nutit tatínka do růžové :), nebo naopak slečnu parádnici do černého, protože ta zase nejvíce sluší mamince. Volte tedy světlou, nebo tmavou variantu pro celou rodinu, můžete vzít obě varianty a převléknout se. Dětem moc sluší veselé, barevné věci. Ne vždy však děti sdílí nadšení pro převlékání, může se tak stát, že některé přinesené věci či rekvizity nakonec nebudou využity.

Boty řešit nemusíte, nebudou na fotkách vidět, pokud tedy vysloveně nechcete. Pozadí používám papírové a vzhledem k tomu, že se po něm budou pohybovat i batolata, snažíme se jej udržovat co nejčistší. Jestliže chcete foto celé postavy s obuví, pak si prosím přineste zcela čistou obuv. Při focení větších rodin na rekvizity moc prostoru nezbývá, ale pokud máte něco, co vaši rodinu nějakým způsobem vystihuje, vezměte to také s sebou.

 

Focení dětí

Focení dětí je vždy individuální. Některé děti jakoby přesně věděly, co mají dělat, rády se předvádějí a vědí, jaké rekvizity použít chtějí a jaké naopak ne. Jiné zase s pomocí rodičů navádíme k nějaké akci (reakci) a snažíme se hledat tu nejpřirozenější cestu k pěknému záběru. Těch cest je spousta, výsledkem by měl být vždy příjemně strávený čas a pěkné fotky. Pro mě je vítězstvím, když je to pro děti i zážitek.

Pro ta úplná miminka to samozřejmě zážitek není, ale jednou si budou s velkým zájmem prohlížet své fotečky a sledovat, jak vypadali, když jim byl jen měsíc, dva, nebo rok…

Read More»

Těhotenské focení

Častou otázkou těhulek je, kdy je nejvhodnější doba na takové fotky. Já odpovídám, že nejlépe ve chvíli, kdy je bříško už pěkně velké, ale zase ne úplně na poslední chvíli, což může být už koncem 7. měsíce těhotenství a to hlavně pro to, že můžete porodit dříve a také se nemusíte už úplně cítit dobře. Pokud tedy focení plánujete dlouho dopředu, volila bych 7. měsíc, u někoho to může být i dříve. Pokud se pro focení rozhodnete až „na poslední chvíli“ a cítíte se dobře, pak může focení proběhnout klidně týden před porodem.

Read More»

Kde ateliér Foto Jája najdete? V samém centru Prahy!

Focení probíhá v mém ateliéru v centru Prahy. Na adrese Politických vězňů 8 je více společností, ale pan recepční vám ochotně prozradí, kudy ke mě. Jsem hned v přízemí, s kočárkem se tak ke mě také pohodlně dostanete.

Na focení choďte prosím na domluvený čas, pokud potřebujete nějaký čas na přípravu, dejte to prosím vědět při objednání termínu, abych vám vytvořila dostatečný časový prostor před focením. Pokud nebudeme domluveni, může se stát, že v ateliéru nebudu nebo budu fotit ještě klienty před vámi.

Copyright © Foto Jája - Theme by Pexeto