Těhotenské focení

Častou otázkou těhulek je, kdy je nejvhodnější doba na takové fotky. Já odpovídám, že nejlépe ve chvíli, kdy je bříško už pěkně velké, ale zase ne úplně na poslední chvíli, což může být už koncem 7. měsíce těhotenství a to hlavně pro to, že můžete porodit dříve a také se nemusíte už úplně cítit dobře. Pokud tedy focení plánujete dlouho dopředu, volila bych 7. měsíc, u někoho to může být i dříve. Pokud se pro focení rozhodnete až „na poslední chvíli“ a cítíte se dobře, pak může focení proběhnout klidně týden před porodem.

Jste objednaná a teď co s sebou a na sebe? Hlavně dobrou náladu a pohodlné oblečení. Těhotenské bříško nejlépe zvýrazníme, když ho odhalíte, takže je vhodné buď triko (tílko), které vyhrnete nad bříško (nemělo by to být volné, plandavé), nebo podprsenku. Barvě oblečení nebo spodního prádla pak přizpůsobíme výběr pozadí.

Pokud chcete snímky více odhalené, neberte si ten den na sebe nic, co by vám mohlo způsobit otlačeniny na kůži. Oblečení nastávajícího tatínka by mělo ladit s těhulkou, ale neznamená to, že musíte mít za každou cenu oba růžové triko. K černé něco tmavého, nebo naopak k bílému něco světlého. Pokud již máte připravené nějaké drobnosti pro miminko (bačkůrky, čepičku, bodyčko nebo i nějakou hračku), vezměte to s sebou, můžeme to také zakomponovat do fotek. Při focení miminka to pak bude mít svůj další význam :-)