Chystáte se na své první focení ke mě?

Pokusím se vám odpovědět na nejčastější otázky, než ke mě vyrazíte:

Jaké jsou možnosti objednání termínu?
Focení se snažím přizpůsobit vám. Chápu, že chodíte do práce a nechcete kvůli focení čerpat dovolenou, nebo že budeme fotit děti, které jsou bdělé a celkem v pohodě většinou dopoledne. Momentálně se musím trochu řídit i režimem našeho miminka, tedy pro mě je ideální focení během dne, nejpozději cca v 15:00, zato nově fotím i o víkendech. Řekněte si, jak by se vám to hodilo a pokusím se vám najít nejbližší volný termín.
Chcete-li se nechat před focením nalíčit profesionální vizážistkou, přidávám k focení ještě 30 minut času na líčení.

Kudy ke mě najdete na stránce kontakty. Nejsem daleko od Prahy, mnozí mí zákazníci využívají možnost dopravy z Prahy vlakem (pěkný výlet pro dětičky)

Co s sebou?
Vždy záleží, co/koho/jak budeme fotit. Můžete si přečíst stručné info na blogu , pokud si přesto nevíte rady, zavolejte nebo napište 🙂 . Jestliže přijdete s ukázkami fotek z internetu, abych přesně věděla jakou máte představu, zkrátí to naše hledání vašeho stylu, ale nečekejte prosím, že to bude vypadat stejně jako ukázková fotka.

Jak samotný čas v ateliéru proběhne?
Po přivítání se vždy domluvíme, o jaké fotky máte zájem, jakou máte představu, případně se podíváme, co jste si přinesli za rekvizity nebo oblečení… Podle naší předchozí domluvy měním pozadí a tak budu ráda, když mi na začátku řeknete všechny vaše přání, abych věděla, s čím mám počítat (nestyďte se říct si o akty nebo nějaké polosvlečené fotky).
V průběhu focení vám výsledky ukazuji na displeji fotoaparátu, abyste měli představu o tom, jak to vypadá z mé strany 🙂 případně sami hned uvidíte, co se vám líbí, co nelíbí a ihned na tom můžeme zapracovat 🙂 S převlékáním počítám a rekvizity jsou vám stále k dispozici.
Vždy nafotíme tolik záběrů, abyste z nich mohli vybrat určitý počet výsledných snímků. Vychází to přibližně na 10 pokusných záběrů na jednu fotku. Někdy je třeba více, někdy méně záběrů, je to velice individuální.

Kdy a jakým způsobem fotky dostanete?
Většinou druhý den (někdy i ten stejný) posílám odkaz na galerii s náhledy všech pořízených záběrů. Jsou to zmenšené náhledy, které nejsou určené ke stahování. Jejich stahováním porušíte autorská práva. Jestliže máte zaplacené všechny pořízené záběry, posílám vám je rovnou v plné kvalitě bez jakéhokoliv promazávání. Z těchto náhledů, nebo originálů si vy sami vyberete snímky, které chcete. Pokud jich máte předplaceno méně, dají se další dokoupit 🙂 Cena závisí na množství dalších fotek, množství retuší a jiných úprav, nebo také na tom, zda máte v ceně všechny fotky nebo chcete jen dvě navíc…Většinou 50,- až 100,-.
Na výběr nespěchám, ale zvládnu je uchovávat v počítači max 2 měsíce, pak putují do archivu. Jakmile mi pošlete čísla vybraných fotek (prosím neposílejte fotky, stačí mi jejich čísla), během týdne vám je pošlu upravené. Pokud byste potřebovali jednu fotku narychlo jako dárek a podobně, napište to prosím k výběru, případně předem při focení se domluvíme, kdy bych vám ji mohla poslat.
Fotky dostanete v digitální podobě, tisk v ceně není. Ve většině případech je posílám přes internet, kde si je bezpečně stáhnete k sobě do počítače, případně můžete poslat odkaz i dál, je lepší, když je máte v záloze na více počítačích/discích. Tento způsob předání fotek je i pro vás pohodlnější, nemusíte vážit další cestu pro CD ke mě, přestože vás opět ráda uvidím 🙂 . Navíc již bohužel CD a DVD nepovažuji za spolehlivé medium pro dlouhodobé uchovávání dat.
Potřebujete-li, mohu vám fotky vypálit na CD, nebo zprostředkovat tisk. Nejčastěji nechávám zhotovit fotoobrazy na plátno.

Pokud jste spokojeni, budu velice ráda, když mne doporučíte svým přátelům a vy sami opět přijdete. Na ceně dalšího focení se určitě dohodneme! Stačí říct, že už jste u mě byli nebo u mě byli vaši známí…
Na facebookové stránce https://www.facebook.com/fotojajapraha  můžete sledovat různé akce, občas tam dám i nějakou tu povedenou fotku, ale nebojte, bez vašeho souhlasu nic nepublikuji!

Moc se na vás těší vaše Jája 🙂

Copyright © Foto Jája - Theme by Pexeto